Před spuštěním

Věnujte zvýšenou pozornost tomuto doporučení, zejména v zimním období. Kdy jsou hodiny při expedici a převozu vystaveny venkovním teplotám. Následně může dojít ve vytápěných a přesušených prostorech k velikému teplotnímu a vlhkostnímu rozdílu. Dřevěné hodiny potřebují čas nutný pro vyrovnání vlhkosti. 

Proto v zimních měsících nedoporučujeme okamžitou instalaci hotového výrobku na stěnu, ale nejprve nechat výrobek v krabici v interiéru, tak aby se aklimatizoval a teploty se vyrovnaly.

Po celou dobu dřevěné hodiny skladujte v uzavřených a suchých prostorech, chraňte před přímým slunečním zářením a zabraňte velkým teplotním a vlhkostním výkyvům. Dřevěné hodiny nesmí být skladovány v blízkosti topných těles, v blízkosti studených a vlhkých stěn, dveří nebo oken. 

Zajistěte pravidelné větrání místností náchylných na vlhkost. Ideální teplota v místnosti je mezi 20-23°C, vlhkost mezi 50-60%. Aby se zabránilo zkroucení, třepení dřeva případně praskání dřeva, nevystavujte hodiny teplotním změnám. Dbejte na to, abyste zajistili správnou vlhkost vzduchu, zejména v novostavbách. 

Nepoužívejte agresivní čistící prostředky na odstranění skvrn - k čištění používejte mírně vlhký hadřík. 

Dřevěné hodiny z dubového dřeva dokážou potěšit dlouhá léta, stačí se o ně správně starat. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám poradíme.